Poznejte nás

Naše práce nás baví, inspiruje a naplňuje

01_pou
Tomáš Pouch

ředitel

CK_Trefna02
Lenka Trefná

perpetuum mobile

CK_foto%20DV
Miluše Dvouletá

administrace

CK_foto_mi02
Miloš Císař

výroba

06_dad
Karolína Dadejíková

závody

05_baj
Jiří Bajer

fundraiser

08_bon
Martin Bonne

fundraiser

07_mas
Tomáš Mastík

výroba

CK_TOM

Tomáš Pouch

zakladatel organizace

Bylo mi 14 let, když jsem po nehodě na motorce přišel o nohu, byly letní prázdniny roku 1986. Čekala mě dlouhá cesta, kdy jsem svůj handicap skrýval - styděl jsem se za něj. Musel jsem si takto prožít 20 let, než jsem se s handicapem vyrovnal.

Pak jsem začal jezdit na kole. Nejdřív jen tak, později to byly závody horských kol. A právě na závodech jsem zažil něco, co jsem potřeboval, něco co bylo lékem na mou bolavou duši - uznání a respekt. A právě tato zkušenosti mě vedla k tomu, abych v roce 2008 založil Černé koně.

  739 739 199  

  info@cernikone.cz  

CK_lenka

Lenka Trefná

team leader

Můj syn se narodil s tělesným handicapem a mé poslání, co by matky bylo zřejmé, zajistit synovi stejně kvalitní dětství jako má každé zdravé dítě.
Setkání s Černými koňmi bylo zásadním zlomem v našem životě, syn Jakub se účastnil závodů, domů vozil medajle a dokonce i trikot mistr ČR. Ve škole díky sportovním výkonům získal respekt a uznání, což mu zvedlo sebevědomí.
Nyní jsem členem realizačního týmu Černých koní a jsem ráda, že své profesní zkušenosti mohu uplatnit v neziskové organizaci. Nejvíce mě naplňuje představa, že přinášíme rodinám, jako je ta moje, radost a dětem svobodu pohybu.

  739 739 100

  lenka.trefna@cernikone.cz

CK_JIRI

Jiří Bajer

fundraiser

Narodil jsem se s handicapem, byla mi diagnistikována dětská mozková obrna, což pro mě znamenalo trávit velkou část dětství po nemocnicích a rehabilitačních ústavech. V té době a vlastně ani do nedávna nebyly pro děti s handicapem takové možnosti, které jim dnes přináší naše organizace. A já jsem rád, doslova jsem hrdý, že jsem jedním z těch co se na této změně podílí.
Členem týmu jsem se stal v roce 2015 a mým úkolem je přesvědčit firmy, aby s námi měnily životy dětí k lepšímu. Jsem pyšný na to, že v polovině roku 2019 máme na kontě 70 dětí, kterým jsme sehnali sponzora na koupi speciálního kola, které jim přináší svobodný pohyb.

  725 887 340

  jirka@cernikone.cz

CK_MILI

Miluše Dvouletá

administrativa

Setkání s Černými koňmi byl pro mě osud a to doslova. Pracovala jsem ve Zlíně v hotelu, kde byli ubytování během svého osvětového turné po ČR. A když jsem viděla tu úžasnou partu lidí, najednou jsem začala přehodnocovat vlastní život.
Nikdy nezapomenu, když mi při odjezdu řekl Tomáš, šéf téhle party: "Vy už tady příští rok nebudete (tím myslel, že nebudu pracovat v tom hotelu).. a měl pravdu.
Od dětství mi tato problematika není cizí, v rodině máme dva handicapované. Nyní jsem členem týmu a na svou práci jsem hrdá. Nejvíc pro mě znamená vidět úsměvy na dětských tvářích, které se i přes svůj handicap umí radovat ze života a to stojí za to!!

  774 889 288

  miluse.dvouleta@cernikone.cz

CK_Milos

Miloš Císař

výroba

Tomáše znám již dlouho, oba jsme velkoobchodně prodávali květiny a tak jsem viděl, jak se Tomovi postupně změnil život. Se zájmem jsem sledoval jeho aktivity a jednoho dne se přidal jako dobrovolník. Když mi o pár let později nabídl práci na plný úvazek, neváhal jsem. Mým prvním úkolem bylo sestrojení handbiku v dětské velikosti. Byla to pro mě velká výzva a začátkem roku jsem započal s prototypem. Po dvou měsících, pokus - omyl, jsem měl hotový první výrobek, podle kterého vyrábíme dodnes.

V současnosti pracuji na dalších prototypech a největší odměnou jsou pro mě rozzářené oči dětí, které zažívají to co doposud nemohly - svobodu pohybu.

  773 930 505

  milos@cernikone.cz

CK_kaja

Karolína Dadejíková

závody

Nikdy nezapomenu na svůj první závod horských kol, kdy jsem do cíle přijela s krvácející rukou. Byl to tvrdý pád a já měla v ruce hlubokou ránu, v které byla vidět kost. Ale na bolest jsem zvyklá, jako většina handicapovaných, pro který je bolest součástí života.

Asi o dva roky později jsem nastoupila do Černých koní a mým úkolem je organizování závodů pro handicapované. Z počátku se jednalo o sérii ČP v horské cyklistice a dnes už připravuji tři série a organizačně se podílím i na dalších akcích. Svou práci miluji, i když je někdy dost náročná, ale dopomáhat druhým k vítězství je něco, co dává mému životu smysl.

  721 050 610

  karolina@cernikone.cz