Poznejte nás

Naše práce nás baví, inspiruje a naplňuje

Tomáš Pouch

ředitel

Lenka Trefná

perpetuum mobile

Miluše Dvouletá

administrace

Miloš Císař

výroba

Karolína Dadejíková

závody

Jiří Bajer

fundraiser

Martin Bonne

fundraiser

Tomáš Mastík

výroba

Tomáš Pouch

zakladatel organizace

Bylo mi 14 let, když jsem po nehodě na motorce přišel o nohu, byly letní prázdniny roku 1986. Čekala mě dlouhá cesta, kdy jsem svůj handicap skrýval - styděl jsem se za něj. Musel jsem si takto prožít 20 let, než jsem se s handicapem vyrovnal.

Pak jsem začal jezdit na kole. Nejdřív jen tak, později to byly závody horských kol. A právě na závodech jsem zažil něco, co jsem potřeboval, něco co bylo lékem na mou bolavou duši - uznání a respekt. A právě tato zkušenosti mě vedla k tomu, abych v roce 2008 založil Černé koně.

  739 739 199  

  info@cernikone.cz  

Lenka Trefná

team leader

Můj syn se narodil s tělesným handicapem a mé poslání, co by matky bylo zřejmé, zajistit synovi stejně kvalitní dětství jako má každé zdravé dítě.
Setkání s Černými koňmi bylo zásadním zlomem v našem životě, syn Jakub se účastnil závodů, domů vozil medajle a dokonce i trikot mistr ČR. Ve škole díky sportovním výkonům získal respekt a uznání, což mu zvedlo sebevědomí.
Nyní jsem členem realizačního týmu Černých koní a jsem ráda, že své profesní zkušenosti mohu uplatnit v neziskové organizaci. Nejvíce mě naplňuje představa, že přinášíme rodinám, jako je ta moje, radost a dětem svobodu pohybu.

  739 739 100

  lenka.trefna@cernikone.cz

Jiří Bajer

fundraiser

Narodil jsem se s handicapem, byla mi diagnistikována dětská mozková obrna, což pro mě znamenalo trávit velkou část dětství po nemocnicích a rehabilitačních ústavech. V té době a vlastně ani do nedávna nebyly pro děti s handicapem takové možnosti, které jim dnes přináší naše organizace. A já jsem rád, doslova jsem hrdý, že jsem jedním z těch co se na této změně podílí.
Členem týmu jsem se stal v roce 2015 a mým úkolem je přesvědčit firmy, aby s námi měnily životy dětí k lepšímu. Jsem pyšný na to, že v polovině roku 2019 máme na kontě 70 dětí, kterým jsme sehnali sponzora na koupi speciálního kola, které jim přináší svobodný pohyb.

  725 887 340

  jirka@cernikone.cz

Miluše Dvouletá

administrativa

Setkání s Černými koňmi byl pro mě osud a to doslova. Pracovala jsem ve Zlíně v hotelu, kde byli ubytování během svého osvětového turné po ČR. A když jsem viděla tu úžasnou partu lidí, najednou jsem začala přehodnocovat vlastní život.
Nikdy nezapomenu, když mi při odjezdu řekl Tomáš, šéf téhle party: "Vy už tady příští rok nebudete (tím myslel, že nebudu pracovat v tom hotelu).. a měl pravdu.
Od dětství mi tato problematika není cizí, v rodině máme dva handicapované. Nyní jsem členem týmu a na svou práci jsem hrdá. Nejvíc pro mě znamená vidět úsměvy na dětských tvářích, které se i přes svůj handicap umí radovat ze života a to stojí za to!!

  774 889 288

  miluse.dvouleta@cernikone.cz

Miloš Císař

výroba

Tomáše znám již dlouho, oba jsme velkoobchodně prodávali květiny a tak jsem viděl, jak se Tomovi postupně změnil život. Se zájmem jsem sledoval jeho aktivity a jednoho dne se přidal jako dobrovolník. Když mi o pár let později nabídl práci na plný úvazek, neváhal jsem. Mým prvním úkolem bylo sestrojení handbiku v dětské velikosti. Byla to pro mě velká výzva a začátkem roku jsem započal s prototypem. Po dvou měsících, pokus - omyl, jsem měl hotový první výrobek, podle kterého vyrábíme dodnes.

V současnosti pracuji na dalších prototypech a největší odměnou jsou pro mě rozzářené oči dětí, které zažívají to co doposud nemohly - svobodu pohybu.

  773 930 505

  milos@cernikone.cz

Karolína Dadejíková

závody

Nikdy nezapomenu na svůj první závod horských kol, kdy jsem do cíle přijela s krvácející rukou. Byl to tvrdý pád a já měla v ruce hlubokou ránu, v které byla vidět kost. Ale na bolest jsem zvyklá, jako většina handicapovaných, pro který je bolest součástí života.

Asi o dva roky později jsem nastoupila do Černých koní a mým úkolem je organizování závodů pro handicapované. Z počátku se jednalo o sérii ČP v horské cyklistice a dnes už připravuji tři série a organizačně se podílím i na dalších akcích. Svou práci miluji, i když je někdy dost náročná, ale dopomáhat druhým k vítězství je něco, co dává mému životu smysl.

  721 050 610

  karolina@cernikone.cz