PROJEKTY

PŮJČOVNA

BEZPLATNĚ HANDICAPOVANÝM PŮJČUJEME SPECIÁLNÍ KOLA

CAMP

UČÍME DĚTI OVLÁDAT HANDBIKE

ZÁVODY

VÍTĚZSTVÍ NEJSOU JEN VAVŘÍNY

GALAVEČER

POCTA HANDICAPOVANÝM SPORTOVCŮM

OSVĚTA

HANDICAP BEZ PŘEDSUDKŮ

PERPETUUM MOBILE

MEZINÁRODNÍ PROJEKT

VÍTR VE VLASECH

KOLA PRO DĚTI ZDARMA

SOCIÁLNÍ PODNIK

PRACE PRO HANDICAPOVANÉ

 

 facebook


youtube


závody

  

další akce

BEZPLATNÁ PŮJČOVNA

ZDARMA POUZE PRO HANDICAPOVANÉ

Speciální jízdní kola pro dospělé vychází od 130.000 Kč, což je částka, která staví jízdu na handbiku do kategorie NEDOSTUPNÉ. 

Handicapovaní musí případnou koupi speciálu důkladně zvážit a ideální způsob je si kolo nejdříve vyzkoušet, zda plní očekávání. Další zájemci jsou ti, co speciál doma plně nevyužijí, ale když je možnost strávit dovolenou s rodinou na kolech, tak proč zůstávat stranou. Pokud tedy plánujete jízdu na kole vyzkoušet, rezervujte si předem termín na výše uvedeném čísle.

Půjčovnu provozujeme pro handicapované zcela bezplatně a běžná doba zápůjčky je 14 dní.

REZERVACE 773 930 505

CAMP

UČÍME DĚTI TECHNIKU JÍZDY

Učíme základy techniky jízdy pod taktovkou několikanásobného mistra světa v biketrialu - Josefa Dresslera.

Na tyto akce zveme i fyzioterapeuta, aby děti předcházeli špatným pohybovým návykům při jízdě. Dalším hostem je paralympionička Kateřina Antošová, která minimálně pro dívky může být vzorem.

CAMP 2017 - VIDEO

ZÁVODY

VÍTĚZÍME NAD HANDICAPEM

Jako první na světě jsme začali organizovat závody v horské cyklistice pro handicapované a to i s kategorií růční kolo. Psal se rok 2010 a tehdy nebylo zvykem, aby se “vozíčkáři” vlastní silou pohybovali v přírodě, natož v terénu.

Byl to odvážný počin, v který mnozí nevěřili. Zdeněk Kirch byl prvním handicapovaným cyklistou, který dokončil první závod a parťákem mu byl herec Pavel Nový, který se léčil ze Západonilské horečky a vlastně tou dobou dělal své první krůčky. Oba předvedli na tu dobu neuvěřitelný výkon a zasadili se o vznik této disciplíny.

V současnosti organizujeme tři série závodů.

KAROLÍNA 721 050 610

MTB HANDICUPJUNIOR POHÁRČP HANDBIKE

GALAVEČER

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ ČESKÉHO POHÁRU

Sportu handicapovaných schází prestiž a tuto skutečnost se snažíme usilovně změnit. Galavečer je jednou z cest jak dát vyšší váhu sportovním výkonům handicapovaných. Jednak chceme ukázat, že umíme připravit slavnostní večer, který si v ničem nezadá s velkými večery fotbalistů a hokejistů, a že případní sponzoři se mohou ve své sportovní filantropii vydat i směrem k handicapu.

Dalším důvodem je budování prestiže vítězům. Chceme, aby motivovali své následovníky a ukázali jim, že handicap nemusí nutně člověka odstavit na vedlaší kolej, ale naopak může také ve společnosti zazářit.

GALAVEČER 2016

OSVĚTA

JAK SE ŽIJE S HANDICAPEM

Uvědomujeme si, že pokud chceme ve společnosti dosáhnout změn ve vnímání handicapu, musíme se zaměřit na děti. Za pár let to budou právě oni, kdo bude udávat tempo společnosti.
Ale nezaměřujeme se pouze na osvětu, možná ještě více cílíme na prevenci, aby děti předcházeli zbytečným nehodám a nezkomplikovali si život trvalými následky zranění.

OSVĚTOVÉ TURNÉ

PERPETUUM MOBILE

POČÁTEČNÍ IMPULS

Chceme dětem s handicapem na celém světě pomoci získat svobodu pohybu, která je jednou ze základních potřeb.

Děti pro zdravý mentální vývoj si potřebují osvojovat prostor, setkávat se vrstevníky a být součástí her a venkovních aktivit.

WEB PROJEKTU

VÍTR VE VLASECH


RUČNÍ KOLA ZDARMA

Rodina s handicapovaným dítětem má zcela jiné priority, všechny potřeby musí přizpůsobit potřebám dítěte, jsou to téměř každodení rehabilitace, návštěvy u lékaře a dlouhé pobyty v sanatoriích.
Tyto všechny aktivity spotřebují celý rodinný rozpočet, který často nepokreje vše co je potřeba pro další vývoj dítěte udělat.

Nedokážeme tuto situaci vyřešit, ale viděli jsme možnost jak dětem pomoci a nezatížit rodinný rozpočet, a tak jsme se vydali touto cestou - vyrábíme dětem speciální kola a zároveň hledáme sponzory, kteří konkrétní dítě podpoří a kolo mu zakoupí.
 

JIŘÍ 725 887 340

WEB PROJEKTU

SOCIÁLNÍ PODNIKÁNÍ

JDE O VÍC NEŽ JEN O ZISK

Dáváme smysluplnou práci handicapovaným, vyrábíme speciální jízdní kola, organizujeme závody, galavečery, turné a spousty dalších věcí. Jsme parta handicapovaných, kteří našli svou cestu a vydali se po ní.

TOMÁŠ 739 739 199