Není snadné říkat si o pomoc, člověk se zdravotním postižením se často cítí zásluhou handicapu pro své okolí přítěží, jeho důstojnost a následně i sebevědomí je velice oslabené a pro psychickou vyrovnanost potřebuje prostředí, ve kterém se bude cítit roven ostatním. K tomu slouží kompenzační pomůcky, které dopomáhají kompenzovat tuto nerovnováhu. Ale moc dobře víme, že vše kolem zdraví často býva předražené. Lidé s postižením se hůře uplatňují na trhu práce a finanční příjmy nedokáže dorovnat sociální podpora. Pro většinu tak jsou kompenzační pomůcky k prožití kvalitnějšího života, finančně nedosažitelné. Často se stává, že lidé s handicapem si chtějí udržet poslední zbytky důstojnosti a po několika odmítnutí si již o pomoc nedokáží říct.

Naším hlavním cílem je zlepšit kvalitu života handicapovaných.

Dobrovolnictví

Pomáhat můžete i bez peněz, stačí když věnujete část ze svého volného času a pomůžete nám třeba na závodech jako doprovod handicapovanému nebo nám pomůžete připravit zázemí, či organizačně na některé osvětové akci. Věřte, že tato zkušenost a nezištná pomoc vám obohatí život.

Zaměstnání

Zaměstnáváme předně handicapované a naše zaměření jim do života přináší smysl. Pomáhají dalším, kteří jsou na tom podobně, podílí se na řízení organizace i na výrobě kompenzačních pomůcek pro děti.
Pro naši organizaci je náročné držet finanční stabilitu a jistotu zaměstnání. 

 Dar

Nejúčinějším způsobem jak nám pomoci je fininanční dar,  je to pro nás příjem, který nepodléhá zdanění. Možná vás to udivuje, ale i nezisková organizace má daňovou povinnost, Odvádíme DPH, daň z příjmu (i za sponzorskou smlouvu), za zaměstnance i sociální a zdravotní pojištění.

“Přišel jsem, abych vám pomohl, ale netušil jsem,
že nejvíce pomohu sám sobě"

Tonda, dobrovolník na závodech

Přispějte na kolo

264 550 436 /0300

Jedním ze způsobů, jak jednoduše nás můžete podpořit je veřejná sbírka. Ta je určena pouze na nákup a servis speciálních jízdních kol pro handicapované do naší bezplatné půjčovny. Sbírka je kontrolována úřadem Středočeského kraje.

Povolení sbírky

 

SNADNÁ PLATBA

Pomocí QR kódu můžete přispět na bezplatnou půjčovnu během pár vteřin, stačí mít v mobilu aplikaci své banky

200 Kč

500 Kč

1.000 Kč

2.000 Kč

Jezdíš rád na kole?

Staň se černým koněm

Nezáleží na tom, zda jsi handicapovaný nebo patříš k těm co měli po této stránce více štěstí, nehraje roli zda jsi muž, žena, dítě, důchodce nebo třeba prezident. K nám se může přidat každý, stačí si jen koupit dres.

Kup dres

   

DAR

Nejvíce rozšířený způsob, jak podpořit neziskovou organizace je finanční dar, který si můžete odečíst od daňového základu. Dar můžeme spicifikovat na konkrétní věc - aktivitu a nebo obecně na náklady spojené s provozem organizace a realizací aktivit v souladu se stanovami a občanským zákoníkem.

Logo dárce zveřejníme na stránkách pouze v tom případě, že je dar skutečně určen pro organizaci. V případě, že společnost zakoupila nebo částečně přispěla na handbike pro konkrétní dítě, jsou veškeré P.R. aktivity na bedrech dárce, my hrajeme roli zprostředkovatele.

REKLAMA

Pokud chcete svůj BRAND spojit s námi, je důležité se setkaní, kdy se seznámíme s vaší představou, poznáte lépe naše možnosti a společně nalezneme cestu k oboustranné spokojenosti
WIN : WIN

Naší filozofií není jen spokojenost na obou stranách ale i zhodnocení spolupráce vedoucí k dosažení našich cílů. S většinou našich partnerů jsme přátelé a naše spolupráce se stále prohlubuje.

Tomáš Pouch
tel.: 739 739 199
info@cernikone.cz

EVENT

Plánujete teambuilding pro zaměstnance a hledáte něco netradičního?

Organizujeme nebo se aktivně účastníme firemní eventů, teambuildingových a veřejných akcí. Zkušenosti máme s organizováním osvětových turné, závodů a akcí typu “rodinný den”.

Jedné z největších nadací, Nadaci Agrofert, zajišťujeme prezentaci na veřejných akcích, dále jsme se účastnili eventů FTV Prima, Bohemia Energy, Modrá pyramidy, Allianz. 

PŘEDNÁŠKA

Asi si dokážete představit, že každý handicapovaný procházi nelehkým obdobím. Například když máte svou vysněnou budoucnost ke které směřujete, ale příjde nehoda a trvalé zdravotní a pohybové omezení. Pak je opravdu těžké nashromáždit všechny své síly a začít znovu, ale tentokrát z té poslední řady.

Životní příběhy handicapovaných, kteří to ze slepé koleje dopracovali na dráhu rychlovlaku jsou inspirativní, protože většina lidí si neuvědomuje své štěstí.

ZAMĚSTNÁNÍ

Jednou z náplní je pomoc handicapovaným se plně zapojit do společnosti. Nejlepší cestou je nabídnout smyluplnou práci, ve které si handicapovaný uvědomí svou důležitost a potřebnost. 

V naší organizaci jsou handicapovaní ve všech pozicích.

NÁHRADNÍ PLNĚNÍ

Většinu zde zmíněných aktivit můžeme účtovat v režimu povinného podílu. Vy tak dostáváte 2in1. Tzn. za dobrý skutek i odměnu :-)

V případě zájmu vás zveme k nám do centrály v Jirnech u Prahy, kde u kávy vše probereme. Samozřejmě můžeme i my přijet k vám, ale vycházíme z toho, že pokud se rozhodnete s námi spolupracovat, měli byste nás lépe poznat. 

Jak vypočítat povinný podíl náhradního plnění