CK_PERPETUUM

… jde o prvotní impuls

Co zažíváme v prvních letech života s námi jde celou dobu a spoluurčuje to co jsme

Co se děje po narození

Každý z nás se narodí s čistým mozkem, který se formuje - programuje na základě podnětů. Dětsví je zásadní na vytvoření osobnosti, psychické odolnosti a ovlivňuje to jak se v dospělosti dokážeme osvědčit ve společnosti. Důležitý je svobodný pohyb, ten je pro děti určitým způsobem komunikace, možností jak si osvojit prostor i jak navazovat první kontakty s vrstevníky. Pohyb je pro většinu dětí něco přirozeného a málodko si tedy uvědomuje jeho vliv na formování osobnosti a tak je u dětí s tělesným postižením možnost samostatného pohybu dost zanedbávaným prvkem, což se v dospívání může projevit tzv. sociálním zaostáváním. Tento stav již nelze v dospělosti dohnat a takto “zanedbané” děti zpravidla dosahují podprůměrných hodnot v testech IQ.

CK_CENSKY

Ambasador projektu

Jan Čenský

Děti jsou naše budoucnost, ale některé jsou bohužel vinou handicapu znevýhodněné. Proto je důležité podpořit je počátečním impulsem.

Jedině tak jim umožníme prožít normální dětství plné her a následně i začlenění do plnohodnotného života se vším co život nabízí.

Perpetuum mobile

Cílem projektu je co nejvíce přiblížit dětem potřebné kompenzační pomůcky. V první fázi vybudujeme síť bezplatných půjčoven speciálních jízdních kol abychom umožnili co nejvíce rodinám s těl. postiženým dítětem si je vyzkoušet. Pokud bude pro dítě přínosné aby mělo vlastní speciální kolo, pomůžeme nejen tím, že speciál dodáme, ale i tím, že pomůžeme s financováním. Pro každé dítě budeme hledat sponzora, aby speciál zaplatil a dítě tak mělo vlastní prostředek ke svobodnému pohybu. Podmínkou je vrácení speciálu zpět, až ho dítě přestane používat, třeba až z něj odroste. Následně pak speciál podrobíme generální prohlídce a po nezbytné opravě může být zapůjčen opět do další rodiny.

www. narodni projekt .cz

pro děti od 12 měsíců

CK_maty_kr

Vozík dětem s tělesným postižením umožňuje pohyb v době, kdy vrstevníci dělají své první krůčky. Děti si potřebují osvojovat prostor, učí se tak odhadovat vzdálenosti, orientaci a mnoho dalších dovedností. Zásluhou tohoto vozíku nebude v poznávání světa Vaše dítě zaostávat za vrstevníky.

CK_maty
CK_voja_kr

Speciální jízdní kolo pro nejmenší, přináší svobodu pohybu a umožňuje dětem s tělesným handicapem držet krok s vrstevníky.
Doposud nejmladší jezdec měl 2 roky, ale všechny nás překvapil svou šikovností, okamžitě si osvojil řízení, jízdu a ovládání brzd.  

CK_voja

elektrický vozík

CK_USA_2

  
 
 

Tento speciál přináší dětem takřka neomezený pohyb s možností otočení na místě. Rychlost lze nastavit od 2,5 km/h.

ruční kolo pro děti od 100 do 150 cm

CK_alex_kr

Handbike je určen dětem vzrůstu 100 - 150cm. Kolo se ovládá pouze rukama a dětem s postižením dolních končetin přináší svobodu pohybu a možnost sportovat. Předností je bezúdržbový provoz, který je dán použitím 7rychlostní převodovky s torpédovou brzdou umístněnou v náboji předního kola. Samozřejmě je před každou jízdou nutné zkontrolovat funkčnost brzd, ale jinak handbike potřebuje pouze občas dohustit pneumatiky a promazat řetěz.

CK_alex
CK_fila_kr

Elektrohandbike jsme hlavně vyvinuli pro děti s postižením dolních a částěčně i horních končetin. Je vhodnou kompenzační pomůckou pro děti trpící svalovou atrofií, kdy jsou ve stádiu, že zvládají pohyb rukama. Elektrohandbike funguje tak, že stačí mít sílu utočit kliky a o zbytek se postará elektromotor. Řídící jednotky programujeme tak, aby rodiče mohli nastavit maximální rychlost, do které bude motor pracovat. 
 

CK_fila

tricykl, aneb posilujeme nohy

CK_tricykl_mini

Pro děti od 100 do 150cm

CK_tricykl

Pro děti od 150cm

Lehokolo tricykl vyniká vysokou stabilitou a je vhodný pro každé dítě bez ohledu na handicap. Vzhledem k nízkému posedu je zážitek z jízdy více intenzivní než u běžného kola a děti mají pocit jízdy vyšší rychlostí než je skutečnost. Tricykl má propojenou brzdu předních kol a zvlášť zadní s aretací, která usnadňuje nasedání do kola.

 

něco na doma

CK_trenazer

Cyklotrenažer je konstruován pro handbike i elektrohandbike. Je ideální fyzioterapeutickou pomůckou, kdy dítě posiluje ruce, ramena, záda i břišní svaly.
Trenažer lze prostřednictvím USB propojit s PC a po nainstalování aplikace dochází k propojení. Pokud senzory detekují jízdu, počítač přehrává zvolené video. Jakmile však jízda ustane, video přechází do režimu pauzy. Je možné takto přehrávat video ze závodů natočené GOPRO kamerou nebo třeba pohádky. 

CK_bradla_doma

Bradla pro nácvik chůze
Potřebuje Vaše dítě každý den posilovat nohy, trénovat chůzi a udělat vlastní silou pár kroků? Pak jistě uvítáte vlastní bradla. Ušetříte si tak čas a snížíte náklady spojené s pravidelným dojížděním na fyzioterapii. Bradla vyrábíme na objednávku na zákadě výšky dítěte v délce 2 - 4 m.

DOPORUČUJEME

kury

kury.cz

české mechanické vozíky

Před koupí nového vozíku vám doporučujeme kontaktovat rodinou firmu kury, která nabízí vozíky vysoké kvality za více než rozumnou cenu.

Stává se, že vám některá nadace přispěje na několikanásobně dražší vozík, ale věřte že kvalita není o nic vyšší, pouze následný servis a ceny náhradních dílů. Lidé z kury mají dlouholeté zkušenosti a dokáží vozík přízpůsobit veškerým vašim požadavkům.

Šetřete své peníze a podpořte českého výrobce.

www.kury.cz